Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vorik z Dašického zátiší

 

Vorik z Dašického zátiší

- několikrát výborný, CAJC,CAC, 3x Vítěz třídy,2x Krajský vítěz

DKK : 0/0        DLK: A/A

CHOVNÝ

PES CANISTERAPEUT!!!!

Vorik je pes s výbornou povahou, silné kostry, výborná modelace hlavy, výborně nesené, nasazené a osrstěné uši, nůžkový skus, dobrá struktura srsti, méňě výrazné znaky.

Vorik je blázen do míčků,a do vody a také je moc šikovný ve sportovní kynologii.Navštěvuje organizace s mentálně postiženými, autistickými a týranými dětmi, jako canisterapeutický pes.

 

Jeho rodokmen: http://www.kpchp.org/pes.php?pes=3514

 
 
Jak se k nám dostal Vorik:
Už od dětství jsem vyrůstala se psi, vždy jsme doma měli alespoň dva psy, ale pořád jsem toužila po tom, mít doma vlastního psa, který bude poslouchat mě, a bude jenom můj. Každou chvíli jsem přemlouvala rodiče, aby mi koupili pejska, do útulku jsem chodila venčit různé pejsky a vždy se domu vracela smutná, že chci pejska domu. Teď když si to vybavím, tak obdivuji mamky nervy, jelikož musím přiznat nebylo se mnou k vydržení. Jednoho dne, jsem brouzdala po internetu, a koukala na různé plemena psů, a našla jsem chodského psa. Dříve jsem chtěla vždy rotvajlera nebo border kolii, ale doma mi to neprošlo. Chodský pes mě ale nadchl tak moc, že jsem ho ukázala rodičům, a táta mi řekl, že někdo poblíž nás ho má, a že se pojedeme na něj podívat. Tak jsem druhý den jeli, koukali jsme jen za plotem, ale to stvoření mě naprosto uchvátilo. Bylo mi 15 a v tu chvíli jsme se rozhodla, že si na něj vydělám. Začala jsem chodit na brigádu, byla jsem tam věčně. Když mi přišla první výplata, řekla jsem rodičům, že si za ní koupím psa. Nevěřili, že si dokážu takovou částku vydělat, tak souhlasili, jenomže já si šla za svým a na brigádě jsem byla jak jen to šlo. Když už jsem měla nějakou částku na spořenou, začala jsem koukat po chovnejch stanicích. Našla jsem chovnou stanici z Dašického zátiší,zrovna měli štěňátka, a tak jsem s radostí oznámila rodičům, že pojedeme do Pardubic pro štěňátko, což máme docela z ruky. Ještě ten večer jsme volali pani chovatelce Lence Metelkové, bohužel měla všechny za rezervované,ale řekla nám, že bude brzy krýt svoji nejhezčí fenu Kesii a jelikož jsem ještě neměla naspořenou celou částku, rozhodla jsem se že si vezmu štěně po Kesii. V seznamu čekatelů jsem byla jako první. Když mi pani Metelková řekla, že se Kesii už začíná zakulacovat bříško, a že by měla rodit ke konci Ledna, strašně jsem se těšila, začala jsem nakupovat hračky, misky, kartáče… Po týdnu to u nás vypadalo jako v psím hračkářství.  22.1.2010 mi pani Metelková psala, že už by měla každým dnem Kesie rodit a že až to nastane, dá nám hned vědět.Byla jsem strašně moc nervní jestli se narodí nějaký pejsek, jelikož jsem byla rozhodnutá, že chci psa a ne fenu, kvůli hárání. 23.10.2010 jsem celý den hypnotizovala email i stránky Dašičáků. Najednou aktualizace, byla jsem strašně šťastná, Kesie začala rodit a je první pejsek na světě, ten bude určitě můj, volala jsem na mamku. Celá štastná jsem čekala na další zprávy. Večer mi přišel email, že se narodili 4 kluci a 4 holky.  V 6 týdnech jsme jeli do Pardubic vybrat si toho mého pejska, zároveň jsme se tam setkali s druhými páníčky, kteří si nakonec vybrali Viefa.
Když pani Metelková vypustila ty 4 draky na zahradu, vůbec jsem nevěděla, kterého si vybrat, všichni byli stejně úžasný. Rodičům se zalíbil pejsek se zelenou mašličkou-Verdi, ale já si padla do noty s pejskem s modrou mašličkou. Ta malá černá kulička se ode mě nehnula kousala mi kaničky na botách a pořád byla jen u mě. Bylo jasno, pejsek s modrou mašličkou bude můj!! Tak jsem jeli domu s tím, že máme Vorika. Nechtěla jsem ho tam nechávat. Chtěla jsem si ho s sebou rovnou odvézt, ale věděla jsem, že je ještě moc brzy. Poslední týden v březnu- týden před mými 16 narozeninami jsem si jela pro Vorika. V ten den, jsem se konečně dočkala, konečně mám nejlepšího kamaráda, na kterého nedám nikdy dopustit, který mi dokáže vždy vykouzlit úsměv na tváři, a který je pro mě vším! Pro mě je to nejlepší pes na světě, se kterým se nikdy nenudím, Mám ho strašně moc ráda.

dsc_0020.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc pěkné

(Lenka Fejerová, 1. 1. 2012 20:22)

Takhle jsem i já měla svého prvního vlastního psa..a není nadtakový vztah...Všechny své psy miluju..ale první bude vždy PRVNÍ.

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 17657
Měsíc: 105
Den: 7